Cestovní deník: Penzion MeryJán

Jsou místa, kde si skvěle odpočinete. Jsou místa, kde se skvěle pobavíte. A konečně, jsou místa jako Penzion MeryJán, kde zažijete oboje. Osobně pro vás ověřujeme hotely, penziony a kvalitu jimi nabízených služeb. Penzion MeryJán jsme ověřovali moc rádi.
Cestovní deník: Penzion MeryJán

Klidná část oblíbených lázní

Penzión leží na kopci jen pár set metrů od Termálního koupaliště Podhájska ve stejnojmenné obci. Okolní ticho ruší jen spokojené mručení hostů v místním Grill baru, i přesto jste v centru lázeňského dění za několik minut chůze. Pokoje jsou čisté, dostatečně prostorné a hezky zařízené, rozhodně tedy nejde o ubytování typu „na přespání dobrý“. Dokázali bychom si zde představit i delší pobyt a neradi jsme pokoj opouštěli (jeden člen týmu se dokonce schoval do skříně doufaje, že si ho další hosté nevšimnou).

Pohodlné pokoje penzionu

Personál penzionu je vstřícný a ochotně se vším poradí. Snídaně se podávají ve vstupní místnosti, která slouží zároveň jako recepce a její zajímavá výzdoba působí velice příjemně nejen na apetit, ale také na náladu. U penzionu naleznete tenisový kurt i pingpongový stůl, uvnitř pak zařízenou posilovnu, budete-li si chtít na své dovolené protáhnout svaly nebo si zasportovat s celou rodinou, nemusíte nikam chodit.

Termální koupaliště v Podhájské, ke kterému dojdete od penzionu opravdu za chvíli, je další možností, jak strávit dovolenkový den. Plavat v teplé vodě a užívat si léčivé účinky termálních pramenů je opravdová pohoda, děti potěší tobogány a další atrakce.

U grilovaného prasete jsme chrochtali blahem

K večeru to v Penziónu MeryJán začíná žít, v 18:00 se totiž otvírá místní Grill bar. Důrazně doporučujeme zarezervovat si předem stůl, jinak se totiž hledá prázdné místo velmi těžko. Bar je plný předmětů, starožitností, artefaktů a fotografií, které majitelé penzionu nasbírali na cestách po světě, zvláště při večerním osvětlení tak hrají stěny všemi možnými barvami.

Široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů skvěle doplňuje zlatý hřeb večera – grilované prase. Zlatavá kůrčička a maso rozpadající se na jazyku dávají tušit, že vepřík (který se mimochodem točí nad ohněm přímo před vašimi zraky) je dělán s láskou a umem. Jako předkrm či zákusek není nic lepšího než klobásky čerstvě vytažené z udírny přímo v baru, případně grilovaný hermelín s poctivou náloží křupavé zeleniny.

Prase grilují usměvaví majitelé penzionu
Dát si můžete i další speciality

Avšak nejen jídlem a pivem (vynikající Zlatý bažant!) živ je člověk. Proto je v Grill baru několik večerů každý týden přítomna i živá hudba. Zatímco ze začátku večera funguje spíše jako kulisa pro gurmánský zážitek, později se prostor před kapelou zaplní tancujícími osobami všeho věku. Všechny milovníky zábavy tedy rozhodně čeká skvěle strávená noc.

Celkově musíme MeryJánu udělit zlatého bludišťáka za všechny aspekty krásně strávené dovolené. Lokalita Podháské, pokoje na úrovni luxusnějšího hotelu, usměvavý personál, výborné jídlo – no tak, nenuťte nás to opakovat. Jeďte do MeryJánu!

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK