Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Cestovní deník: Hotel Golden Ball Club a Hotel Capitulum

Podobně jako ve Francii najdete kromě Paříže další malebná městečka, Anglii netvoří jen Londýn a v Česku je kromě Brna ještě Praha, i Maďarsko nabízí jiné historické perly než Budapešť. Navštivte Györ. Nerozmýšlejte se moc dlouho. Jeďte do Györu.
Cestovní deník: Hotel Golden Ball Club a Hotel Capitulum

My jsme taky jeli. Naše nadšení může být způsobeno tím, že jsme se do Györu vypravili v předvánočním období a vybrali jsme si dva velice příjemné hotely, ale jsme si jisti, že nebudete výletu litovat v žádném ročním období.

Jako doma, jen hezčí

Hotel Golden Ball Club **** stojí kousek od vlakového a autobusového nádraží a je tak velmi dobře dostupný i pro hosty bez auta. My například zvolili cestu přímým autobusem z Brna, která trvala něco kolem tří hodin. Hotel působil již při příchodu velice útulně a prvnímu dojmu stoprocentně dostál. Pokoje vypadají přesně tak hezky jako na fotkách a pokud se vám zasteskne po češtině, na televizi se dá naladit jeden až dva kanály v našem jazyce. Ačkoli, kvůli zaslechnutí češtiny stačí vyjít do centra. Györ je totiž tak oblíbený a dobře dostupný, že když zavřete oči a hodíte nazdařbůh kamenem, trefíte Čecha nebo alespoň Slováka, který v Česku studoval.

Hotel Golden Ball si zamilujete

Snídaně i večeře v Golden Ballu jsme shledali nadprůměrnými, ten pravý gastronomický zážitek však přijde, pokud si objednáte nějakou specialitu z jídelního lístku. Dali jsme si kachnu na švestkách a krevetové rizoto, obojí patřilo k tomu nejlepšímu, co jsme zatím na cestách ochutnali. Jako téměř všude v Maďarsku, i zde si potrpí na velkou nabídku kvalitních vín, večeři nebo oběd tak můžete zapít něčím opravdu dobrým.


Více o tradičních jídlech a maďarské gastronomii se dozvíte v našem článku Co ochutnat v Maďarsku?


Tou pravou lahůdkou je však místní nové wellness centrum. Zajímavě řešené bazény, vířivka, sauny, pára, zkrátka vše, co od wellness čekáte. Jako příjemný bonus si můžete přímo u bazénu dát třeba míchaný drink. Skvěle jsme si tu odpočinuli a dokonce jsme chvíli zapomněli i na práci (což se nám jinak samozřejmě ve Travelkingu nestává).

V hotelu Capitulum únava kapituluje

Jak večeře v Golden Ballu, tak i jeho wellness můžete využívat také jako hosté hotelu Capitulum. Tento čtyřhvězdičkový hotel leží přímo v historickém centru Györu, ke všem památkám a zajímavým místům to tak budete mít jen pár kroků. Pokoje jsou opravdu luxusní, budete si připadat spíše jako někde na zámku, než v hotelu.

Györ je krásné historické město

Teď už k samotnému Györu. Památky, krásné historické budovy a kostely jsou jen začátkem toho, co je ve městě v severním Maďarsku k vidění. Romantickou procházku podél řeky Ráby či jednoho z ramen Dunaje, které se v Györu střetávají, si můžete okořenit zastávkou v lodní restauraci Westy Hajó, přímo na nábřeží se také koná mnoho různých kulturních akcí.

Při naší návštěvě Györu zrovna celému městu panovala vánoční atmosféra a úzké uličky, připomínající Prahu, byly zaskládané stánky se svařeným vínem a tradičními maďarskými pochoutkami. Na malém náměstí u řeky pak bylo uměle vytvořené kluziště, na němž maďarský baletní soubor hrál na bruslích pohádku (což bylo pro některé jeho méně zkušené členy velice nebezpečné). Velkým tahákem Györu po celý rok jsou místní termální lázně, ve kterých se vydovádí návštěvníci všech věkových kategorií.

Je celkem jedno, zda si vyberete pobyt v hotelu Golden Ball nebo v hotelu Capitulum. Oba dva hotely mají něco do sebe a z obou se snadno dostanete přímo do středu dění.

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK