Cestovní deník: Expo Congress Hotel ****

Pravidelně pro vás ověřujeme nejen hotely, ale také samotná místa na kterých rádi zkoušíme vše, co mohou nabídnout. Přečtěte si tentokrát cestovní deník Honzy, našeho vedoucího zákaznické podpory.
Cestovní deník: Expo Congress Hotel ****

Cesta autobusem - jasná volba díky ceně a pohodlí

Pro cestu z Brna si Honza se svojí partnerkou vybrali Student Agency. Díky příjemnému personálu a skvělému servisu byla pro ně bezmála čtyřhodinová cesta do Budapešti doslova radostí plnou filmů, hudby a pohody. Samotná cesta z autobusového nádraží do Expo Congres Hotelu **** se také neukázala jako problém, je to otázka cca 15 minut metrem (včetně jednoho přestupu).

Nadstandardní služby a profesionální personál

Ubytování pak najdete asi 10 minut chůze od zastávky metra. V případě nejistoty, není problém přeptat se na cestu místních, (jak naši návštěvníci s radostí zjistili) s nimiž se bez problému domluvíte anglicky, případně německy.

Nevýhodou to však může být, pokud máte větší objem zavazadel, například kufry. V tomto případě je (minimálně od zastávky) lepší využít služby místního taxi.

"Hotel si svou čtyřhvězdu bezpochyby zaslouží. Nejen díky vybavení a modernímu vzhledu, ale rovněž zásluhou vždy ochotného personálu vybaveného brilantní znalostí anglického jazyka. Z tohoto důvodu nikoho nepřekvapí, že v hotelu byli ubytováni hosté snad ze všech koutů světa," popisuje svůj dojem Honza.

Pokoj Expo Congress Hotel

Taktéž pokoj, ve kterém byli ubytováni, považují za více než komfortní. Manželská postel je velmi pohodlná a samozřejmostí jsou ručníky a osušky. V televizi můžete sledovat spousty maďarských i dalších cizojazyčných kanálů.

V době od 7:00 do 10:00 hodin a následně od 19:00 do 22:00 hodin je k dispozici fitness a wellness prostory, které sídlí v nejvyšším patře hotelu.

Wellness v Expo Congress Hotel

"Ve wellness je vířivka, finská sauna a parní lázeň. Vířivka má velmi intuitivní ovládání, tudíž není problém „proklikat“ se k vyhovujícímu nastavení a už jen relaxovat," doplňuje Honza.

Vynikající a bohatá strava

Snídaně jsou podávány od 7:00 do 10:00 hodin formou bufetu. Na výběr mají hosté jak klasiku typu míchaná vajíčka, pomazánky, párečky, sladké pečivo, jogurty, zeleninu, tak nejrůznější kompoty a spoustu čerstvého ovoce.

Snídaně v Expo Congress Hotel

Večeře si užijete v místní restauraci, kde si je od 18:00 do 21:00 hodin můžete vychutnat jak ve vnitřní, tak ve vnější části. Na výběr je ze 3 druhů polévek a asi 7 nabídek hlavních chodů - od vynikajících pečených kuřecích stehýnek až po poctivý maďarský guláš. Jako dezert pak můžete okusit delikatesní cheesecake nebo obrovský zmrzlinový pohár.

Honza měl navíc ve svém balíčku welcome drink. Vybrat si mohl víno, pivo nebo nealkoholický nápoj.

Ještě třeba dodat, že WiFi v celém hotelu funguje bez hesla, takže není problém být ihned „online“. Honza s přítelkyní však měli plnou hlavu jiných plánů. Především návštěvy centra města.

Viva la Budapest

Díky výhodné poloze hotelu není problém dostat se zruba za 15 minut do centra. Toho naši výletníci využili hned první večer a posilněni výbornou večeří se vypravili na Alžbětino náměstí, kde konečně mohli naplno zažít tu správnou atmosféru nočního života.

"Náš zážitek pak byl navíc umocněn jízdou na Budapest Eye. Právě na tomto místě můžete zažít špetku adrenalinu, noční romantiku a zároveň nádherný výhled v jednom. To vše jen za 230 Kč."

Druhý den po syté snídani a relaxaci ve wellness vyrazili na prohlídku baziliky svatého Štěpána (Szent István-bazilika). A protože se jedná o třetí nejvyšší stavbu Maďarska, samozřejmostí pro ně bylo i vyjití 302 schodů na vyhlídkovou věž. Odměnou je pak všem návštěvníkům pohádkový výhled. Přes řetězový most (Széchenyi Lánchíd) se pak vydali až ke Královskému paláci (Budavari Palota) a na blízkou Rybářskou baštu (Halaszbastya) nabízející za zhruba 70 Kč ten nejkrásnější výhled na Dunaj a Pešť.

Budapešť

Nechyběla ani návštěva Muzea maďarské historie nacházejícího se poblíž. Poté následoval přesun k nádhernému a přísně střeženému Parlamentu (Országház) a dalším památkám.

Třetí den pak naši "ověřovatelé" využili k nákupu suvenýrů a návštěvě budovy Opery. Poté se vydali opět směrem Česká republika.

Jediné, co nás mrzelo, byl nedostatek času k návštěvě Széchenyi, nejznámějších termálních lázní v Maďarsku, jež jsou zároveň největší v Evropě. Tento „prohřešek“ nicméně napravíme při příští návštěvě, jelikož v této metropoli jsme rozhodně nebyli naposledy!

Shrnutí: Minidovča „za hubičku“

Honzu a jeho přítelkyni vyšla cesta tam i zpět se Student Agency dohromady na necelých 1 500 Kč. Cestování po Budapešti metrem pak asi na 200 Kč na osobu. Zakoupit lze jak celodenní jízdné za 1 600 HUF (cca 140 Kč), tak jednorázové 350 HUF (cca 30 Kč). Obědy v centru města stály v průměru 250 Kč na osobu.

"Expo Congress Hotelu bychom určitě doporučili akčním lidem, kteří rádi poznávají nová místa a nasávají atmosféru navštívené destinace. Cestovatelům, kteří následně ocení odpočinek u výborného jídla a také relaxaci ve wellness, nebo těm, kteří se vydají vstříc nočnímu životu Budapešti," shrnuje na závěr Honza svojí dovolenou v Budapešti.

Expo Congress Hotel **** - osobně ověřeno

Autor článku:

Nejprodávanější pobyty

Inspirujte se těmi nejprodávanějšími pobyty za poslední týden

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK