Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Cestování po střední Evropě: Kam můžete cestovat bez nutnosti negativního testu na Covid-19 či karantény a za jakých podmínek?

Podmínky pro cestování a vstup do dalších států se každý týden mění. Přehledně jsme pro vás sepsali aktuální informace o tom, kam Češi mohou cestovat, za jakých podmínek i to, jak fungují třeba wellness a lázně a kde je nutné nosit roušku.

Semafor zemí, do kterých lze bezpečně cestovat

Vláda schválila 5.11.2020 upravenou verzi tzv. semaforu, tedy seznamu evropských zemí, do kterých lze cestovat bez rizika či s mírným rizikem.

Jaké státy mají zelenou?

Aktuálně nemá žádný stát na semaforu zelenou barvu, která značí, že při cestě tam ani zpět není nutné předložit negativní test na Covid-19.

Jaké státy mají oranžovou?

Oranžovou barvu, která značí, že cestovat do země je možné a při cestě zpět do Česka není nutné předložit negativní test na Covid-19, je označeno 9 států: Německo, Řecko, Island, Norsko, Švédsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko a Litva.

Jaké státy mají červenou?

Červenou barvu mají všechny ostatní evropské státy, což znamená, že při cestě zpět do Česka je nutné předložit negativní test na Covid-19.


Pozor, pro vstup do uvedených států a překračování jejich hranic stále platí podmínky jednotlivých států (viz níže).


Praha

Česká republika

Překračování hranic

Češi v rámci území České republiky mohou od pátku (18.12.2020) cestovat do hotelů pouze v rámci služební cesty.

Nošení roušky

Nosit roušku je povinné ve vybraných venkovních a ve všech vnitřních prostorech v celé České republice.

Restaurace

Restaurace a kavárny jsou od 18.12.2020 opět uzavřené, možný je pouze výdej jídla a nápojů přes výdejní okénko.

Wellness služby a lázně

Lázně, wellness centra, aquaparky, koupaliště a fitness centra jsou od 18.12.2020 uzavřeny.


Slovensko

Slovensko

Překračování hranic

Od 15.10.2020 není možné vycestovat na Slovensko za účelem turistiky. Povolené jsou cesty pouze na léčebné pobyty, které předepsal lékař. V tomto případě je možné na Slovensko cestovat, ale je nutné prokázat se negativním testem na koronavirus, který nebude starší více než 72 hodin a registrací na aplikaci eKaranténa či formulářem eHranice. Následně je nutné ABSOLVOVAT KARANTÉNU NA 14 DNÍ. Je možné se 8. den karantény objednat na PCR test, pokud bude výsledek negativní, můžete karanténu ukončit dříve.

Při cestě ze Slovenska zpět do Česka je nutné předložit negativní test na koronavirus.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně na Slovensku povinné ve všech interiérech i exteriérech.

Wellness služby a lázně

Wellness centra a fitness centra jsou aktuálně uzavřena. Výjimku mají léčebné lázně, do kterých vám na základě předpisu lékaře může být umožněn vstup.


Maďarsko

Maďarsko

Překračování hranic

Aktuálně je vyhlášený zákaz vstupu cizích občanů za účelem turismu na území Maďarska, který platí do odvolání.

Od 10.11.2020 budou všechny hotely v Maďarsku do odvolání zavřené (neplatí pro služební cesty).

Při cestě z Maďarska zpět do Česka je nutné předložit negativní test na koronavirus.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech veřejně přístupných interiérech (vnitřních částech budov), ale v hotelech ani restauracích po hostech není vyžadováno. Během cest doporučujeme mít roušku stále při sobě pro případ, že ji bude potřeba použít.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou otevřena bez vládních omezení. Rozhodnutí o otevření wellness či lázní je však na poskytovateli, proto si předem ověřte, zda jsou lázně či wellness v hotelu i mimo něj tuto sezónu otevřeny.


Rakousko

Rakousko

Překračování hranic

Češi mohou vstupovat na území Rakouska, ale je nutné prokázat se negativním testem na Covid-19 (ne starším než 72 hodin). V hotelech je možné pobývat pouze pokud jste cizinec vyslaný na pracovní cestu.

Při cestě z Rakouska zpět do Česka je nutné předložit negativní test na koronavirus.

Nošení roušky

Nošení respirátorů tipu FFP2 je aktuálně v Rakousku povinné v hromadných dopravních prostředcích, supermarketech, obchodech, školách, ale také na úřadech a v provozovnách všech služeb. U vstupu do kadeřnických či kosmetických salonů je třeba se prokázat negativním testem.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou zavřena.


Německo

Německo

Překračování hranic

Při cestě do Německa je nutné předložit negativní test na Covid-19 (ne starší než 48 hodin), případně s nechat otestovat po příjezdu, anebo nastoupit do karantény a informovat hygienický úřad.

Při cestě z Německa zpět do Česka není nutné předložit negativní test na koronavirus.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech veřejně přístupných interiérech (vnitřních částech budov) a hromadné dopravě, proto během cest doporučujeme mít roušku stále při sobě pro případ, že ji bude potřeba použít.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou otevřena bez vládních omezení. Rozhodnutí o otevření wellness či lázní je však na poskytovateli, proto si předem ověřte, zda jsou lázně či wellness v hotelu i mimo něj tuto sezónu otevřeny.


Polsko

Polsko

Překračování hranic

Ubytovací zařízení jsou od 12.2.2021 otevřena s podmínkou naplnění kapacity do výše maximálně 50 % a s nutností podávat stravu na pokoji. Češi mohou cestovat na území Polska prokáží-li se negativním testem na koronavirus (nesmí být starší než 48 hodin), anebo očkovacím průkazem, který potvrdí, že osoba byla proti koronaviru očkována.

Při cestě z Polska zpět do Česka je nutné vyplnit příjezdový formulář a předložit negativní test na koronavirus (buď antigenní test starý max. 24 hodin, anebo PCR test max. 72 hodin starý). Nejpozději pátý den do příjezdu je nutné absolvovat další PCR test, do té doby je nutné zůstat v samoizolaci.

Nošení roušky

Nošení roušek je povinné ve všech venkovních a společných vnitřních prostorách, proto během cest doporučujeme mít roušku stále při sobě pro případ, že ji bude potřeba použít.

Wellness centra, lázně a další služby

Od 12.2. jsou otevřena lyžařská střediska, veškeré venkovní sportovní aktivity, kina a divadla (do 50 % kapacity) a bazény. Lázně, aquaparky a fitness centra jsou prozatím uzavřena. O dostupnosti hotelových wellness center se předem informujte u hotelu.


Chorvatsko

Chorvatsko

Překračování hranic

Češi mohou cestovat do Chorvatska s negativním PCR testem na covid-19 (nesmí být starší než 48 hodin).

Při cestě z Chorvatska zpět do Česka je nutné předložit negativní test na koronavirus.

Nošení roušky

Nošení roušky je aktuálně povinné ve všech vnitřních i venkovních prostorách.

Wellness služby a lázně

Wellness centrá, kúpele, fitness centrá a ďalšie služby sú uzavretá.


Itálie

Itálie

Překračování hranic

Při cestě do Itálie je nutné předložit negativní test na Covid-19, případně s nechat otestovat po příjezdu, anebo nastoupit do karantény a informovat hygienický úřad.

Při cestě z Itálie zpět do Česka je nutné předložit negativní test na koronavirus.

Nošení roušky

Ve všech veřejných uzavřených prostorech a všude, kde nelze dodržet povinnou rozestupovat vzdálenost, je povinné nosit ochrannou roušku, proto během cest doporučujeme mít roušku stále při sobě pro případ, že ji bude potřeba použít.

Wellness služby a lázně

Wellness centra, lázně a fitness centra jsou otevřena bez vládních omezení. Rozhodnutí o otevření wellness či lázní je však na poskytovateli, proto si předem ověřte, zda jsou lázně či wellness v hotelu i mimo něj tuto sezónu otevřeny.Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK