10+1 TIP na romantické valentýnské pobyty, kterými své milé vyrazíte dech!

Lámete si hlavu, co letos darovat své partnerce na Valentýna? Nejlepším valentýnským dárkem pro ženu je zážitek. Tím spíš pokud se jedná o pobyt plný hýčkání, dobrého jídla a romantické atmosféry. A my pro vás máme výběr těch nejlepších hotelů!

Česko

Praha pro zamilované

Užijte si relaxační koupel

V [Praze](https:// travelking.cz/praha) je blaze, ale úplně nejlépe vám bude ve Wellness & SPA boutique Hotelu Pod Lipkami ****. Jen co přijedete, obklopí vás přepych. Vše začne už při vstupu do pokoje (TIP: doporučujeme zvolit pokoj De Luxe), který je vybaven přímo královsky - těšte se na vysokou pohodlnou postel zdobenou designovým čelem, stylové tapety, křišťálový lustr, zrcadlo s masivním rámem a spoustu drobností, které z celé místnosti vytváří pokoj jako pro princeznu. Dále si tu užijete krásnou zahradu s vířivkou ideální k relaxaci, wellness centrum s dřevěnými káděmi určenými pro romantické koupele a také prosklenou restauraci s parádním výhledem, kde si vychutnáte snídaně. Když zrovna nebudete lenošit v hotelu, můžete si užít krásy Prahy.

Tipy na výlety:

 • Vyhlášený Petřín se tyčí jen 2 km od hotelu. Vydejte se na procházku, navštivte rozhlednu či bludiště.
 • Na Pražském hradě byl skoro každý z nás, ale málokdo tu byl při západu slunce. Vyrazte na večerní procházku a dopřejte si kouzelnou atmosféru tohoto historického místa.
 • Zavítejte do kostela sv. Petra a Pavla, v jehož depozitáři se nachází ostatky sv. Valentýna.
 • I za Prahou je krásně. Pokud vás láká příroda, zkuste Prokopské údolí či nádhernou vyhlídku Máj.
 • Chcete zažít něco netradičního? Vyzkoušejte projížďku v kočáře taženém koňmi či kabrioletem z první republiky nebo si užijte klidnou plavbu po Vltavě.

Romantika v lázních

Romantika v lázních

Vyhlášeným městem tzv. lázeňského trojúhelníku jsou [Karlovy Vary](https:// travelking.cz/karlovy-vary), ale nám osobně přijdou o něco klidnější [Mariánské Lázně](https:// travelking.cz/marianske-lazne) stejně krásné. Vydejte se na pobyt ve dvou a ubytujte se v Hotelu Krakonoš ***, který se ukrývá v lesích přímo nad centrem Mariánských Lázní. Najdete ho totiž na horní stanici kabinkové lanovky Koliba-Krakonoš. Víte, že se jedná o nejstarší provozovanou kabinkovou lanovku v Česku? Užijte si okolní přírodu jako stvořenou k procházkám, vynikající stravu, neomezený vstup do bazénu a hodinu v solné jeskyni. Určitě vyzkoušejte léčivé balneo procedury a ochutnejte místní minerální vodu.

Tipy na výlety:

 • Hned vedle hotelu najdete Park Boheminium. Prohlédněte si významné památky ve zmenšené podobě!
 • Během pár minut dojdete z hotelu k Obůrce Hvozd, kde se pasou daňci a jeleni. Pokud budete v procházce pokračovat, dojdete k Nietzscheho prameni a na rozhlednu Hamelika.
 • Samozřejmě si také projděte vyhlášená místa, jako je Kolonáda Maxima Gorkého, Zpívající fontána a Hlavní třída.
 • Toužíte po přírodě? Vydejte se k Lesnímu prameni či do Geologického parku, který se nachází v lese.
 • Dokonalou relaxaci zažijete v jedinečných Římských lázních. Ukrývají se v Danubius Health Spa Nové Lázně, ale nebojte, vstup si do nich můžete zakoupit, i když nejste hosté tohoto hotelu.

Dovolená přímo pod hradem

Romantika jako vyšitá

Vezměte svou drahou na pohádkový pobyt do Hotelu U Martina ***, který stojí hned pod nádherným hradem. Samotná budova hotelu je kulturní památkou. Součástí je i terasa přímo na břehu Vltavy s romantickým výhledem na hrad. Doporučujeme balíček GURMÁN + WELLNESS, který kromě snídaní zahrnuje slavnostní večeři při svíčkách, koktejl, privátní vířivku s lahví sektu a lampionek štěstí, který večer společně vypustíte.

Tipy na výlety:

 • Hrad Rožmberk je od hotelu opravdu kousek, dopřejte si atmosféru tohoto hradního komplexu a přeneste se na chvíli do dob králů.
 • Zavítejte na nejjižnější místo České republiky, které najdete na území Dolní Drkolné v části města Vyšší Brod. Místo poznáte díky žulovému kameni s pamětní deskou.
 • Stezka korunami stromů Lipno je unikátní tím, že byla první stezkou svého druhu u nás. Vystoupejte do výše 40 metrů a užijte si romantickou procházku.
 • Vodní nádrž Lipno přímo svádí k vycházce podél břehu, za pěkného počasí si půjčte lodičku či šlapadlo a relaxujte na vodě.
 • Chcete chvíli pobýt ve společnosti přírody? V okolí je hned několik kouzelných míst - Čertova Stěna-Luč, Medvědí hora a Rašeliniště Kapličky.

Pobyt plný procedur

Rožnovské pivní lázně

Rožnovské pivní lázně jsou vyhlášené! Že jste tu ještě nebyli? Tak to by se mělo rychle napravit. Jedná se o ideální valentýnský wellness pobyt. [Vyberte si z několika variant](https:// travelking.cz/hotel/roznovske-pivni-lazne) – jednodenní pivní a meduňkovou péči s večeří či plnohodnotný pobyt s noclehem a spoustou lákavých procedur a gurmánských specialit. Balíček je pečlivě sestaven tak, že hýčkáni budete skoro celý den a na nějaké další výlety vám nejspíš nezbude příliš času. Zažijete však dokonalé uvolnění a prvotřídní péči! A pokud byste se přece jen chtěli někam vydat, zkuste Valašské muzeum v přírodě, kopřivnickou Tatrovku či muzeum ilustrátora Zdeňka Buriana.


Slovensko

Přepych ve Zbojnické Kolibě

Přepych ve Zbojnické Kolibě

Chtěla se vaše partnerka někdy přenést do pohádky, ale spíš než na zámku se chtěla objevit na vesnici v chaloupce provoněné dřevem a večer u krbu s přehozem z ovčí kůže relaxovat s výhledem do přírody? Na slovenské Oravě jí tohle přání můžete splnit. Najdete tu totiž dřevěnou Zbojnickou Kolibu a právě ta je ideální pro pobyt ve dvou. Užijte si nádherné interiéry zdobené ručně vyřezávanými prvky ze dřeva i útulný pokojíček, pochutnejte si na skvělé stravě formou polopenze - zkuste třeba brynzové halušky či voňavou česnečku, zrelaxujte se ve wellness a dopřejte si unikátní pivní koupel. Čeká vás také relaxace na lůžku ze slámy.

Tipy na výlety:

 • Oravská přehrada vybízí k romantické procházce v každém ročním období.
 • Slanický ostrov umění leží uprostřed Oravské přehrady. Vydejte se na průzkum expozice lidového umění a barokního kostela.
 • Za historií se vydejte na Oravský hrad, který se zachoval ze 13. století a nabízí spoustu expozic.
 • Zkuste jedinečnou plavbu pltí na řece Oravě. Po cestě uvidíte krásy místní přírody z netradičního pohledu.
 • Přeneste se do minulosti díky Oravské lesní železnici, kde se projedete v parním vlaku.

Penzion na břehu řeky

Penzion na břehu řeky

Co vás zaujme na první pohled, když přijedete k malém rodinnému Penzionu Benátky *** v Piešťanech? Rozhodně to bude terasa, která stojí na břehu Mrtvého ramena Váhu, je obklopená stromy i květinami a večer kouzelně nasvícená. Na chvíli si tak opravdu budete připadat, jako byste se ocitli ve městě na vodě – v Benátkách. Honosné interiéry restaurace a kavárny vás jistě také nadchnou, jsou pojaté vskutku originálně a vyzdobené freskami od malíře L. Sulíka.

Tipy na výlety:

 • Stačí jen přejít Kolonádový most a rázem jste na Lázeňském ostrově. Projděte se parkem se spoustou soch, podívejte se k nejstarším lázním (Napoleonské lázně), navštivte Termální koupaliště Eva nebo si v jednom z hotelů objednejte léčebné procedury s využitím místního bahna a pramenů.
 • Vodní nádrž Sľňava je nedaleko penzionu, ideální k procházce a v případě pěkného počasí k různým sportům či projížďce na loďce.
 • Vydejte se do Městského parku, kde se můžete jen tak procházet nebo zavítat do kina či jednoho z muzeí, kterých je tu několik.

Zámecký pobyt s koňmi

Zámecký pobyt s koňmi

Boutique Hotel AGATKA Bratislava **** je první slovenský butikový hotel. Najdete ho na okraji Bratislavy s výhledem na Malé Karpaty a jen kousek od přírodní rezervace Šúrsky prales. Dopřejte si komfort, který nabízí interiéry hotelu i jeho rozlehlá zahrada s terasou. Má vaše partnerka ráda koně? Tak to ji vezměte do hotelového jezdeckého areálu nebo si společně užijte projížďku kočárem.

Tipy na výlety:

 • Přes den se vydejte na procházku Sadem Janka Kráľa a v podvečer si užijte západ slunce u Bratislavského hradu.
 • Restaurace UFO a vyhlídková věž vám poskytnou skvělý gurmánský zážitek s nádherným výhledem na celé město.
 • Muzeum Danubiana je muzeum moderního umění a leží asi 15 km od centra na poloostrově, který je obklopený vodou.
 • Pokud vaše drahá patří k milovnicím hudby, určitě ji vezměte do Koncertní síně Slovenské filharmonie. A pokud zrovna tohle není to pravé, v Bratislavě se koná spousta koncertů, divadelních vystoupení a dalších kulturních akcí.
 • Dunajský pivovar je ideální pro milovníky zlatavého moku. Spojte romantiku na lodi s popíjením vašeho oblíbeného nápoje.

Luxusní slovenské wellness

Luxusní slovenské wellness

Nevíte, který z pobytů je pro vás s partnerkou ten pravý? Buďte si jisti, že každá žena si někdy potřebuje oddychnout – ponořit se do horké vířivky, uvolnit se v relaxačním bazénu s chrličem a následně si nechat v pěkné restauraci nosit na stůl vybrané pokrmy a lahodné drinky. Hotel Therma **** v Dunajské Stredě je trefou do černého!

Návrh na ideální odpočinek:

 • Po snídani ve formě švédských stolů zavítejte do bazénového světa, kde najdete 4 bazény, kneippovu lázeň i vířivku.
 • V hotelové restauraci si dejte něco dobrého na oběd a nezapomeňte na coffee break, který máte v ceně. Poté využijte Nordsee Spa se saunami, vířivkami a relaxační zónou nebo zkuste Garden Spa se sanou a vířivkami v prostorách zahrady.
 • V ceně máte slevu na thajskou masáž, u které se krásně uvolníte. Některé varianty mají i celodenní vstup na termální koupaliště, které je jen 300 metrů od hotelu.
 • Den zakončíte skvělou večeří a láhví vína či svařeným vínem v ceně.

Polsko

Krakov s přepychovým wellness

Romantika v Polsku

Krakov je plný krásných náměstí a parků, které jsou jako stvořené pro zamilované. A pokud se na pobyt vydáte do nádherného Qubus Hotelu Kraków **** určitě nešlápnete vedle. Hotel leží přímo v centru Krakova a čtyři hvězdy jsou zárukou perfektních služeb. Třešničkou na dortu je potom skvostné wellness centrum, které najdete v posledním patře. Z bazénu i vířivky tak budete mít skvělý výhled na město.

Tipy na výlety:

 • Krakovský rynek je hlavní náměstí, patří k největším v Evropě, jeho dominantou je Mariánský kostel a určitě stojí za návštěvu. Po krátké procházce zaplujte do jedné z mnoha kaváren či cukráren a dejte si něco dobrého na zub.
 • Hrad Wawel, sídlo králů a princezen a místo, kde žil údajně kdysi drak.
 • Má vaše přítelkyně či žena v lásce historii? Krakov jí je plný. Vydejte se do židovské čtvrti Kazimierz nebo navštivte fabriku Oskara Schindlera.
 • Monu Lisu v Louvru viděl už každý, raději zamiřte do krakovského Národního muzea, kde je vystavený o něco méně známý obraz Leonarda da Vinciho – Dáma s hranostajem.
 • Za výlet stojí nádherný solný důl Wieliczka s podzemní kaplí.

Maďarsko

Pobyt přímo v lázních

Pobyt přímo v lázních

Zárukou kvality, skvělé dovolené a spokojenosti vaší milované je jednoznačně Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa ****. Jedná se o nejoblíbenější hotel v naší nabídce, ale také o nejpopulárnější hotel v celém Sárváru. Proč? Je totiž přímo propojený s lázněmi. Z pokoje tak můžete v županu vyrazit do lázní, kam se dostanete vyhřívaným koridorem. Řešit nemusíte ani vstupné, protože vstup do lázní máte v ceně balíčku, a to bez omezení. Užijete si vyhřívané bazény s termální vodou, vířivku, spoustu skluzavek, saunový svět a řadu dalších atrakcí a míst k odpočinku. Samozřejmostí je polopenze formou bufetu, zapůjčení ručníků i županu.

Tipy na výlety:

 • Pokud vás náhodou omrzí lenošení v lázních, vydejte se na procházku za historickými skvosty, jako je Hrad Nádasdy, místní radnice a řada kostelů.
 • Pokud jste milovníci přírody, zavítejte do Arboreta Sárvár se 400 let starými duby a rozlohou 9 hektarů.
 • Za pěkného počasí zamiřte k jezernímu komplexu, kde se můžete procházet, rybařit anebo si vyjet na lodičkách.

Speciální tip

Hotel Magnus

Pokud přemýšlíte, jak oslavit Valentýn a večeře ve dvou s dárkem ve formě pobytu podle vás není to pravé, co takhle překvapit svou milou valentýnským pobytem pro dva ve formě třídenní dovolené, která právě 14.2. započne? V luxusním Hotelu Magnus **** si dokonce připravili speciální valentýnský balíček, který kromě polopenze a neomezeného vstupu do wellness zahrnuje i růži, romantickou výzdobu na pokoji a další výhody.Co se takhle vydat na pobyt?

Autor článku:

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK